4 Powody, dla których powinieneś zawsze mieć oszczędności w nagłych wypadkach

Chociaż to może być kuszące, aby swobodnie korzystać z pieniędzy, to co naprawdę powinieneś robić, to odkładanie części z nich na bok za każdym razem.  Nawet jeśli uważasz, że sytuacje kryzysowe nigdy nie mogą się przytrafić, wierz w to lub nie, nie jesteś wyjątkiem.

 

Nikt nigdy nie oczekuje, że sprawy pójdą nie tak. Tylko wtedy, gdy najmniej spodziewamy się, że coś się wydarzy, zwłaszcza, gdy jest to nagłe zdarzenie, które wkrada się na naszą stronę.  Najlepszym sposobem ochrony przed nieprzewidzianymi sytuacjami jest zawsze odkładanie funduszy kryzysowych. Wciąż nie jesteś przekonany? Oto tylko kilka najczęstszych powodów, dla których możesz potrzebować pieniędzy za jednym razem.

Problemy prawne

Możesz znaleźć się w sytuacji, w której musisz zatrudnić prawnika do batalii prawniczej.  Niezależnie od tego, czy jest to rozwód, walka w sprawie ubezpieczenia, czy nawet postawienie zarzutów karnych.  Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba kogoś ratować, a nawet siebie.

Zobacz również:  Intercyza - co warto wiedzieć?

Zamiast czuć się bezradny, to raczej uświadom sobie, że jesteś przygotowany na taką sytuację.

Naprawy domowe

Nigdy nie wiesz, kiedy coś może pójść nie tak w Twoim domu i popsuje się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Jak mówi powiedzenie, kiedy pada, przelewa się i zwykle prowadzi to do przeciekania dachu.

Wiele osób napotyka na problemy z urządzeniem lub częścią domu, która uległa awarii i nie jest w stanie od razu zapłacić za zakup nowego sprzętu. Jednak planowanie z wyprzedzeniem i utrzymywanie oszczędności na wyciągnięcie ręki oznacza, że można od razu iść do sklepu lub wezwać serwisanta, nie tracąc przy tym zbędnego czasu.

Problemy z samochodem

Samochody są jedną z tych rzeczy, które zawsze wydają się stwarzać problemy.  Nie ma znaczenia, jak stary lub nowy jest samochód, są szanse, że problemy pojawią się od czasu do czasu.

Jeśli kiedykolwiek miałeś już wcześniej samochód, to wiesz, że rzadko naprawa będzie kosztować mniej niż kilkaset złotych.  W niektórych przypadkach, może trzeba naprawić podstawową część samochodu jak silnik lub pasek rozrządu, które mogą wynosić tysiące.

Zobacz również:  Wynagrodzenie - Nie pracuj tylko i wyłącznie na podatki!

Posiadanie pieniędzy pod ręką, aby zapłacić za naprawę samochodu, może być często kwestią Twojego źródła utrzymania.  Niektórzy ludzie nie mogą dostać się do pracy bez swojego auta, więc Twoje awaryjne oszczędności są niezbędne do pokrycia kosztów napraw.

Opieka medyczna

Jeśli okaże się, że jesteś ranny lub wymagający opieki medycznej poza rutynowym badaniem, to są szanse, że będzie to kosztować Cię całkiem sporo grosza.

Nawet jeśli masz ubezpieczenie, zawsze będziesz musiał zapłacić określoną część opłaty z kieszeni.  Niektórzy ludzie tak bardzo boją się związanych z tym kosztów, że zaniedbują wizytę u lekarza, ponieważ nie mają pieniędzy, aby za to zapłacić.  W rezultacie ich stan zdrowia pogarsza się, czego można byłoby uniknąć, gdyby mieli oszczędności w nagłych wypadkach.