Jak przyspieszyć pracę komputera Mac – pełny przewodnik

Nawet jeśli wydasz ogromne pieniądze na komputer Mac, być może nie osiągniesz prędkości zgodnej z Twoimi wymaganiami i satysfakcją. Możesz napotkać problemy związane z powolną i ospałą prędkością, a nawet zatrzymać się na jakimś oknie. Oto pełna instrukcja, jak przyspieszyć pracę komputera Mac.

Aktualny system operacyjny Mac

Apple zapewnia bezpłatne aktualizacje systemu operacyjnego, które mogą naprawić usterki i błędy, które spowalniają szybkość działania komputera Mac. Nie ma powodu, aby używać starej wersji i ważne jest, aby zaktualizować system Mac OS. Oto kilka kroków, jak zaktualizować system Mac OS.

  • Znajdź najnowszą wersję systemu Mac, której potrzebujesz.
  • Utwórz kopię zapasową danych komputera Mac.
  • Kliknij ikonę sklepu z aplikacjami i wybierz aktualizacje. W rzeczywistości możesz również wybrać logo Apple Logo w lewym górnym rogu ekranu i kliknąć aktualizację oprogramowania.
  • Wyszukaj system operacyjny Mac OS, a następnie pobierz go na komputer Mac. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a następnie możesz mieć najnowszą wersję systemu na swoim komputerze Mac.

Czyszczenie przeglądarki

Nie ma znaczenia, jakiej przeglądarki używasz safari, chrom, opera, itp. Im więcej zakładek wykorzystujesz, tym więcej pamięci zużywa i spowalnia komputer. Trudno w to uwierzyć, więc możesz uruchomić monitor aktywności. Aby to sprawdzić, podążaj ścieżką Macintosh HD> Aplikacje> Folder Narzędzi> Monitor aktywności. Dlatego należy zamknąć nieużywane karty i oczyścić pliki cookie, pamięć podręczną i historię przeglądania z komputera Mac.

Wyczyść pulpit

W porównaniu do okien Mac ma tylko jeden dysk twardy i zazwyczaj ludzie umieszczają wszystko na tym samym dysku. Nie ma obaw, że może zabraknąć miejsca na dysku C i nigdy nie sądzisz, że spowolni to Twój komputer Mac. Dlatego powinieneś przechowywać wszystkie aplikacje na dysku, ponieważ elementy na pulpicie również spowalniają pracę komputera Mac. Dzieje się tak dlatego, że Mac traktuje każdy przedmiot jako małe okno, które potrzebuje własnej wydajności, aby zwiększyć swoją efektywność. Oto kilka sposobów czyszczenia pulpitu.

  • Usuń nieużywane aplikacje z pulpitu. Wybierz aplikację>kliknij prawym klawiszem na tę aplikację> Wybierz Opcje > Usuń z pulpitu.
  • Usuń niepotrzebne pliki i umieść cenne pliki w folderach.
Zobacz również:  Bankowość internetowa - wygodny sposób obsługi konta

Zarządzanie elementami startowymi

Jeśli komputer Mac potrzebuje czasu na uruchomienie komputera, należy sprawdzić elementy startowe. Może mieć zbyt wiele aplikacji. Automatycznie dodawały się one do elementów startowych podczas instalacji aplikacji i uruchamiały się po uruchomieniu komputera Mac. Bez wątpienia spowolnią działanie komputera. Możesz sprawdzić te ustawienia, podążając za ścieżką Ustawienia> Użytkownik i grupy> Bieżący użytkownik> Elementy logowania> Wybierz elementy do usunięcia> kliknij przycisk “-“.

Wyłącz efekty wizualne

Wyłączanie efektów wizualnych jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie pracy komputera Mac. Wygląda całkiem fajnie i z pewnością przyda się. Jednak zużywa dużo energii i spowalnia komputer Mac. Możesz wyłączyć klikając Preferencje systemowe> Dock. Postępuj zgodnie ze ścieżką i odznacz poniższe pola.

  • Automatyczne ukrywanie i pokazywanie stacji dokującej
  • Powiększenie
  • Zwrot w dostępności
  • Animowanie otwieranie aplikacji

Zminimalizuj okno i zmień efekt wygładzania na efekt skali.

Zobacz również:  Dlaczego warto zainstalować system odzysku ciepła?

Uprawnienia do dysków

Po zainstalowaniu komputera Mac, pliki w pakiecie dostarczane są z zestawem uprawnień i co można zrobić z określonymi plikami. Uprawnienia te są w zasadzie ustawieniem pliku do wykonania, odczytu i zapisu. Z biegiem czasu te uprawnienia są zmieniane, co powoduje spowolnienie komputera Mac. Szybkim i łatwym sposobem na usunięcie tego problemu są otwarte narzędzia dyskowe, podążając ścieżką Aplikacje> Narzędzia. Wybierz dysk startowy i kliknij zakładkę pierwszej pomocy. Następnie kliknij uprawnienia do naprawy dysku i napraw pliki.

Czysty dysk twardy komputera Mac

Czyszczenie dysku twardego jest jednym z ważnych sposobów zwiększenia szybkości komputera Mac. Przejdź przez dysk twardy i po prostu wyczyść wszystko, co spowalnia komputer Mac. Powinieneś dokładnie wiedzieć, co spowalnia pracę Twojego urządzenia – aplikacje, dzienniki, pamięć podręczna, większe i starsze pliki, ukryte kosze. Dostępnych jest wiele narzędzi, które można pobrać i łatwo wyczyścić dysk twardy za ich pomocą. Narzędzia te są pomocne, ponieważ wiedzą, które pliki można usunąć, gdzie są i jak je całkowicie wyeliminować.

Opróżnij kosz

Wiesz, że każdy plik, który czyścisz lub odinstalujesz aplikację, umieścisz w koszu. Ważne jest, aby regularnie opróżniać śmieci poprzez ich czyszczenie i całkowite usunięcie.

Są to skuteczne sposoby na zwiększenie szybkości komputera Mac. Postępuj zgodnie z nimi i ciesz się wspaniałym doświadczeniem z komputerem Mac.